Windy dla niepełnosprawnych

  • Brak komentarzy

Osoby niepełnosprawne bardzo często nie są w stanie samodzielnie pokonać przeszkody, jaką są dla nich schody. Zwłaszcza jeśli poruszają się za pomocą wózka inwalidzkiego wymagana będzie winda dla niepełnosprawnych, aby skutecznie przemieścić się na górę lub w dół. Wciąż wiele budynków nie posiada odpowiednich wind lub platform przyschodowych. Na szczęście trend ten się zmienia i obecnie coraz więcej budynków będących w stanie przebudowy lub po prostu nowych budynków jest zaopatrywana w takie urządzenia.

Windy dla niepełnosprawnych to niezastąpione urządzenia ułatwiające codzienne funkcjonowanie osób z problemami poruszania się. Bez wątpienia, ich montowanie powinno być standardem. Zwłaszcza, jeżeli schody znajdują się w budynkach użyteczności publicznej takich jak choćby szkoły, banki czy urzędy. Dziś, wiele takich placówek nie jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych i fakt ten, skutecznie wyklucza takie osoby z korzystania i odwiedzania takich instytucji. 

Widna dla niepełnosprawnych zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort podczas poruszania się po budynku składającym się z wielu pięter. Nowoczesne windy od firmy Lifts4U mogą się poszczycić łatwa obsługą oraz zaawansowaną technologią wykorzystaną przy ich produkcji oraz automatyzacją podczas użytkowania. 

Montaż takiej windy powinien iść w parze z dokładnym przeszkoleniem personelu pracującego w budynku w jakim znajduje się winda. Korzystanie z takiego urządzenia jest o wiele prostsze niż wiele osób uważa.