Nieruchomości w Hiszpanii, czyli co się tam teraz buduje

  • 01.06.2016
  • Brak komentarzy

Nieruchomości w Hiszpanii na pewno nie są tematem często pojawiającym się w naszych mediach, ale jeśli ktoś ma w ogóle związek z rynkami nieruchomości, także po prostu z rynkiem polskim, na pewno zauważył, że w Hiszpanii ostatnio się dużo dzieje.

Paradoksalnie, dzieje się tam bardzo dużo, ponieważ dzieje się bardzo niewiele. Cały rynek nieruchomości w Hiszpanii jest obecnie w dość poważnym dołku, masa firm budowlanych zbankrutowała, a praca dewelopera to wręcz sport ekstremalny. Do niedawna było zupełnie inaczej, przez co jest tutaj teraz masa nieruchomości, a niewielu kupców.

Zablokowanie inwestycji jest widoczne praktycznie na całej szerokości rynku i dotyka wszystkich typów nieruchomości. Dla miejscowych jest to problematyczne, ale dla nas może być całkiem niezłą szansą, ponieważ oznacza w praktyce mniej więcej tyle, że za bardzo małe pieniądze można znaleźć ciekawe propozycje zwłaszcza w zakresie obiektów o charakterze turystyczny, Nie chodzi oczywiście o jakieś pensjonaty i hotele, ale zwłaszcza o niewielkie domy w miejscowościach turystycznych, które były kupowane z myślą o samych Hiszpanach, jako domy dla seniorów i swojego rodzaju dacze, jak również dla turystów. My łapiemy się do tej ostatniej kategorii i mamy obecnie naprawdę dobrą okazję.